ŠOLSKI VRT

Delo na šolskem vrtu določa ritem narave, ritem življenjskih procesov. Naša šola si prizadeva, da otroci spremljajo razvoj rastlin od semena do plodov. Poznavanje vrtnega ekosistema je temelj zdrave prehrane. Otroci vse več časa preživijo v virtualnih svetovih. Naša šola bo poskrbela za posreden stik z naravo in pridelavo hrane. Učence bomo poskušali navdušiti za sobivanje z naravo, spremljanje rasti in razvoja rastlin. Povpraševanje po kakovostnih in ekoloških izdelkih narašča, zato je pomembno, da otroci spoznajo, kako pomembna in dragocena dobrina je doma pridelana hrana.

Kurenti so odgnali zimo, narava se počasi prebuja iz zimskega spanja. Spomladi se začnejo že prve aktivnosti na vrtovih. Zavihali smo rokave in upamo, da bomo že kmalu opazili prve rezultate našega dela.

Slike bomo sproti objavljali na spletni strani šole.

IMG 0467IMG 0469

Vabljeni k ogledu.