Predstavitev vode

V sredo, 6. 2. 2019, nam je mamica Andrea Cesar prišla predstavit pomen in pomembnost vode. Otroci so z zanimanjem sodelovali, si ogledovali fotografije in kratke filmčke, ki nam jih je pokazala. Nekateri otroci so s svojo vedoželjnostjo in poznavanjem te teme resnično presenetili. Najbolj nas je fasciniralo, ko je pomanjšala svet v eno kroglo in nam s plastenkami vode nazorno prikazala razmerje vode na našem planetu. Ali veste, da 96 plastenk predstavljalo slano vodo, 2 plastenki sladko vodo v zamrznjeni obliki in le 1/10 plastenke vodo, ki jo pijemo. Ali bi nas to moralo skrbeti?

2. strokovna delavka 1. razreda