Proslava ob dnevu samostojnosti in enotnosti

V četrtek, 20. 12. 2018, smo imeli na Osnovni šoli Toneta Pavčka proslavo ob dnevu samostojnosti in enotnosti.

Proslavo smo začeli s slovensko himno. Nato so učenci 4. razreda deklamirali pesmi o domovini. Učenci 8. in 9. razreda Mia Oberč, Nejc Barbo, Samo Brudar in Pia Fornezzi Rezelj so nam predstavili svoje dejavnosti (umetnost, glasbo, šport in matematiko) in svoje razmišljanje o svobodi, ki jo pri tem imajo. Nato pa smo si še ogledali video posnetek, v katerem Nina Pušlar in Zlatko govorita o neodvisnosti.

Učenci šolskega pevskega zbora so zapeli pesem Tvoje ime, Slovenija. Z dramsko igro in plesom smo sprejeli prvošolce v skupnost učencev šole. Za konec nam je pevski zbor zapel še pesem Poj z menoj.

Eva Zupančič, 8. a

FOTOGALERIJA (M. Zupan)