pesem (mogoče prava) nastane
zate in zame.

Pavček 2

Področno prvenstvo v malem nogometu za starejše dečke 2018

V četrtek, 29. 11. 2018, je v športni dvorani Loka v Črnomlju potekalo področno prvenstvo za starejše dečke v malem nogometu. Naši učenci so se v prvi tekmi pomerili z učenci OŠ PODZEMELJ in po zelo dobri igri v prvem polčasu, ko je bil rezultat 0:0 in kar nekaj priložnostmi, v drugem polčasu nadaljevali podobno igro. Ko je že kazalo, da bo rezultat ostal 0:0, so naši nogometaši izvedli obetaven protinapad. Žal zadetka ni bilo, je pa nasprotnik izjemno hitro vrnil žogo v igro ter izvedel napad na ne čisto postavljeno obrambo in dosegel zadetek minuto pred iztekom igralnega časa. Naši nogometaši so poskusili izid izenačiti, vendar se je igralni čas iztekel. Končni rezultat je bil 0:1 za OŠ Podzemelj. Drugo tekmo so nogometaši OŠ Toneta Pavčka odigrali z vrstniki iz OŠ CENTER (prvakom iz občinskega tekmovanja novomeških osnovnih šol). Igra naših nogometašev je bila še boljša in z več streli in napadi na nasprotnikov gol. Nasprotnik se je večino časa branil, le sem ter tja izvedel kakšen obetaven napad, ki pa so ga naši nogometaši uspešno zaustavili. Žoga pa ni in ni hotela v gol. Tekma se je končala z rezultatom 0:0. Sledili so kazenski streli, pri katerih so imeli obilo športne sreče nasprotniki in zmagali z rezultatom 2:3 ter se uvrstili v polfinale področnega prvenstva v malem nogometu za starejše dečke, kjer so osvojili končno 2. mesto, naši nogometaši pa končno 5.-8. mesto. Zadetka iz kazenski strelov sta dosegla SMILJAN PODLOGAR in KEVIN BENKIČ. Kljub porazu in neodločenemu rezultatu po rednem delu tekme so naši nogometaši pokazali obilico nogometnega znanja. Za OŠ Toneta Pavčka so nastopili: KEVIN BENKIČ, ALEKS GREBENC, ALEN ROVŠEK, LOVRO MIŠMAŠ, SMILJAN PODLOGAR, ALEKS RAVNIKAR, ANŽE KREVS, ALEKS SMOLIČ, FILIP DUH, NIK GOLE in LAN MALUS, ki je zelo uspešno zaustavljal nasprotnikove strele v okvir gola. Učenci si za borbenost ter tehnično in taktično znanje zaslužijo zelo veliko pohvalo.