pesem (mogoče prava) nastane
zate in zame.

Pavček 2

Področno prvenstvo v košarki za starejše dečke 2018

V soboto, 24. 11. 2018, je v športni dvorani Marof v Novem mestu potekalo področno prvenstvo za starejše dečke v košarki. Naši košarkarji so se v prvi tekmi pomerili z učenci OŠ Grm in izgubili z rezultatom 19:77. V prvi in tretji tretjini so se košarkarji OŠ Toneta Pavčka dokaj enakovredno kosali z vrstniki iz OŠ Grm. Žal pa je bila druga tretjina tista, ki je bila slabša in zaradi tega tudi takšna končna razlika. Sledila je polfinalna tekma z močno in visoko ekipo OŠ Center. Naši košarkarji so prikazali precej boljšo igro tako v obrambi, še bolj pa v napadu. Zelo enakovredno so se kosali s precej višjimi in izkušenejšimi košarkarji OŠ Center. Končni rezultat tekme je bil 32:58. Kljub dvema porazoma so se košarkarji zbrali in pogumno začeli tekmo za tretje mesto. Po prvi tretjini je bil rezultat 17:11 v korist OŠ Toneta Pavčka. V drugi tretjini je bila igra zelo borbena in z malo koši na naši strani. So pa nasprotniki izrabili našo neizkušenost in čisto ob koncu rezultat obrnili sebi v korist. Tako je bil rezultat po dveh tretjinah 23:22 za naše košarkarje. V zadnji odločilni tretjini pa so imeli nekoliko mirnejšo roko košarkarji OŠ Vavta vas in zadeli nekaj odločilnih metov z razdalje in obrnili rezultat v svojo korist. Kljub temu naši košarkarji vse do konca niso popuščali in skušali rezultat preobrniti. Kljub borbenosti in požrtvovalnosti, jim ni uspelo tako, da je bil končni rezultat 29:36 za ekipo OŠ Vavta vas. Ekipa OŠ Toneta Pavčka je zasedla končno četrto mesto, kar je zelo lep uspeh, saj sta nastopala samo dva učenca devetega razreda in kar štirje učenci iz sedmega razreda. V košarkarski ekipi starejših dečkov naše šole so nastopili: SAMO BRUDAR, JURE RUS, JAKA KREVS, ANŽE KREVS, VID KLEMENČIČ, LAN MALUS, TIMOTEJ SMRKE, SAŠO NOVINEC, ALEKS SMOLIČ, MATJAŽ RUS, ANŽE FARTELJ in TEVŽ KUPLJENIK. Najboljši strelci OŠ Toneta Pavčka so bili: SAMO BRUDAR (32 točk), JURE RUS (31 točk), ANŽE KREVS (6 točk), SAŠO NOVINEC (4 točke), JAKA KREVS (3 točke), MATJAŽ RUS (2 točki), TIMOTEJ SMRKE (2 točki). Učenci so se dostojno predstavljali in tekmovali z močnejšimi, višjimi in bolj izkušenimi nasprotniki.

Čestitke za borbenost in prikazano igro!