Sreča se zmeraj z nesrečo brati.
Tako stare knjige uče.
A človek ne neha vérovati
in za srečo kakor za zvezdo gré.

 

Tako živi sreča svojo posebno zgodbo
med stvarmi in med ljudmi,
ki jo poslušajo kot znano godbo,
ki ni resnična, a milo zveni.

 

A sreča ni v glavi in ne v daljavi,
ne v žepu ali pod palcem zaklad.
Sreča je, če se delo dobro opravi
in če imaš koga rad.

 

Potem v tebi dve sreči gorita.
Dve sonci v srcu. Dvoje svetil.
Od njiju je luč okrog tebe razlita,
ko romaš za zvezdo, k sebi, na cilj.

 

 

 

 

Banner2
Pavček 3

Kvalifikacijska tekma v malem nogometu za starejše dečke

V torek, 23. 10. 2018, je v Dolenjskih Toplicah potekala kvalifikacijska tekma za starejše dečke v malem nogometu. Naši učenci so se pomerili z vrstniki iz OŠ Dolenjske Toplice in zmagali z rezultatom 5:4. Zmaga pa le ni bila zlahka priborjena. Po uvodnem pritisku naših nogometašev je sledil zadetek nasprotnikov. Prvi polčas se je tako končal z rezultatom 0:1 za domačine. V drugem polčasu so nogometaši OŠ Toneta Pavčka silovito pritisnili proti nasprotnikovemu golu in hitro izenačili na 1:1. Zadetek je dosegel Kevin Benkič. Sledili so napadi na nasprotnikov gol, žoga pa le ni hotela v mrežo. Sledil je protinapad domače ekipe, v katerem so dosegli drugi zadetek in povedli z 2:1. Zopet so sledili napadi naših nogometašev in le nekaj sekund pred koncem tekme zadeli za izenačenje rezultata na 2:2. Drugi zadetek je po lepi podaji Kevina prispeval Smiljan Podlogar. Ker zmagovalca še ni bilo po rednem delu igre, so učenci odigrali podaljška, v katerem nobena ekipa ni dosegla zadetka. Učenci obeh šol so za določitev zmagovalne ekipe izvajali kazenske strele, po katerih so najprej v vodstvo prešli nogometaši iz Dolenjskih Toplic, naši nogometaši pa ob koncu izenačili na 4:4. Sledili so posamični streli na gol, pri katerih pa je bil že v prvem strelu uspešen Smiljan, nasprotnik pa potem ni zadel in tako pristreljal zmago nogometašem OŠ Toneta Pavčka. Naši nogometaši so prikazali odlično igro in se z borbenostjo in nepopustljivostjo vse do konca zasluženo uvrstili v nadaljnje tekmovanje. Poleg Kevina in Smiljana so ekipo naše šole sestavljali še: Alen Rovšek, Lovro Mišmaš, Aleks Ravnikar, Jaka Krevs, Anže Krevs, Timotej Smrke, Lan Malus, Vid Klemenčič, Filip Duh in Nik Gole. Učenci so se z zmago uvrstili na področno tekmovanje, ki bo v četrtek, 29. 11. 2018, v ŠD Loka Črnomelj.

Boštjan Srovin

nogomet2108

Spletna stran OŠ Toneta Pavčka uporablja piškotke. Ti ne shranjujejo Vaših osebnih podatkov. Več o piškotkih ...