Kvalifikacijska tekma v malem nogometu za starejše dečke

V torek, 23. 10. 2018, je v Dolenjskih Toplicah potekala kvalifikacijska tekma za starejše dečke v malem nogometu. Naši učenci so se pomerili z vrstniki iz OŠ Dolenjske Toplice in zmagali z rezultatom 5:4. Zmaga pa le ni bila zlahka priborjena. Po uvodnem pritisku naših nogometašev je sledil zadetek nasprotnikov. Prvi polčas se je tako končal z rezultatom 0:1 za domačine. V drugem polčasu so nogometaši OŠ Toneta Pavčka silovito pritisnili proti nasprotnikovemu golu in hitro izenačili na 1:1. Zadetek je dosegel Kevin Benkič. Sledili so napadi na nasprotnikov gol, žoga pa le ni hotela v mrežo. Sledil je protinapad domače ekipe, v katerem so dosegli drugi zadetek in povedli z 2:1. Zopet so sledili napadi naših nogometašev in le nekaj sekund pred koncem tekme zadeli za izenačenje rezultata na 2:2. Drugi zadetek je po lepi podaji Kevina prispeval Smiljan Podlogar. Ker zmagovalca še ni bilo po rednem delu igre, so učenci odigrali podaljška, v katerem nobena ekipa ni dosegla zadetka. Učenci obeh šol so za določitev zmagovalne ekipe izvajali kazenske strele, po katerih so najprej v vodstvo prešli nogometaši iz Dolenjskih Toplic, naši nogometaši pa ob koncu izenačili na 4:4. Sledili so posamični streli na gol, pri katerih pa je bil že v prvem strelu uspešen Smiljan, nasprotnik pa potem ni zadel in tako pristreljal zmago nogometašem OŠ Toneta Pavčka. Naši nogometaši so prikazali odlično igro in se z borbenostjo in nepopustljivostjo vse do konca zasluženo uvrstili v nadaljnje tekmovanje. Poleg Kevina in Smiljana so ekipo naše šole sestavljali še: Alen Rovšek, Lovro Mišmaš, Aleks Ravnikar, Jaka Krevs, Anže Krevs, Timotej Smrke, Lan Malus, Vid Klemenčič, Filip Duh in Nik Gole. Učenci so se z zmago uvrstili na področno tekmovanje, ki bo v četrtek, 29. 11. 2018, v ŠD Loka Črnomelj.

Boštjan Srovin

nogomet2108