Francija potuje

Francija potuje

Kako govori francosko nekdo, katerega materni jezik je francoščina, so imeli priložnost slišati učenci petih razredov Osnovne šole Toneta Pavčka v ponedeljek, 15.1.2018, ko sta jih na šoli obiskali atašejka za sodelovanje na področju francoskega jezika Marie-Laure Canteloube in   animatorka Fabienne David.

V okviru jezikovnega projekta  »La France voyage« ali »Francija potuje«, ki ga organizira Francoski inštitut Slovenije za osnovne in srednje šole v Sloveniji, je mlada animatorka izvedla pet različnih jezikovnih delavnic, v katerih so učenci preko raznih glasovnih in zvokovnih iger ter s pomočjo risanja, gibanja ter petja spoznavali francoski jezik in njegove značilnosti.

Na zanimiv in dinamičen način je animatorka učence spodbudila za odkrivanje ter učenje francoskega jezika. Bili so navdušeni, saj so se poleg novih besed ter izrazov naučili kar nekaj zanimivih pesmi v francoščini.

Jožica Cerovšek

Več v galeriji in lokalno.si.