Erasmus+ Nizozemska

Zdi se, da čas na Nizozemskem teče hitreje. Izvedli smo učne ure, se udeležilii pouka pri nizozemskih ter ostalih učiteljih partnerskih šol. Sodelovali smo na kulinarični delavnici in si pripravili zdrav obrok. Amsterdam smo raziskovali preko vodnih in sprehajalnih poti, za konec pa še odkrivali znamenitosti Boxmeer.

Polni novih deživetij in rahlo utrujeni se jutri vračamo domov.

Več v galeriji.

Simon, Jera, Tevž, Eva, Tia, Urša in učiteljice

Delavnica izdelave rož iz krep papirja

Danes smo imeli učenci 5. razreda ustvarjalno delavnico v okviru šolskega projekta Kulturna dediščina v Mirni Peči.

Izvedeli smo, da so se prve umetne rože, cvetlice iz blaga oz. papirja, pojavile že konec 18. stoletja. Z njimi so krasili cerkvene oltarje ob vseh velikih praznikih. Šopke iz krep papirja so nosile tudi neveste na porokah. Gospodinje so za vsako veliko noč v svojih domovih zamenjale stare vence na križih, v ti. »bohkovih kotih«, prav tako so verniki za ta praznik okrasili kapelice in oltarje v cerkvah.

Pod mentorstvom ge. Marjetke Cesar in naših razredničark smo izdelovali rože iz krep papirja. Vsak je naredil najmanj eno cvetlico. Ob koncu delavnice je iz vseh naših izdelkov nastal zanimiv šopek kot poklon naši bogati kulturni dediščini.

Učenci 5. a in 5. b

DSC 6449