Dan zlatih knjig

17. septembra je dan zlatih knjig in predstavlja začetek branja za bralno značko. Na ta dan so prvošolci obiskali šolsko knjižnico. Zavzeto so prisluhnili pravljicam in potrdili, da jim je všeč, ko jim starši ali starejši bratje in sestre doma berejo.

Za spodbudo je Društvo Bralna značka Slovenije v sodelovanju z drugimi sponzorji pripravilo prav posebna darila za vse prvošolce. Razveselili so se lepe knjige pravljic z naslovom Kotiček na koncu sveta pisateljice Anje Štefan in ilustratorke Marjance Jemec Božič.

Pridružimo se tudi mi Nacionalnemu mesecu skupnega branja in BERIMO SKUPAJ!

Nataša Trajkovski, knjižničarka

IMG 20180917 095349

IMG 20180917 114708

Čistilna akcija

V petek, 14. 9. 2018, so se učenci 2. in 3. razreda pridružili akciji Očistimo svet 2018. Čistili so širšo okolico šole. Smeti so pobirali v različne vreče, in sicer v rumene embalažo, v modre papir in v črne mešane odpadke. Največ je bilo cigaretnih ogorkov, pločevink in škatlic od cigaret. Verjamemo, da te odpadke odvržejo predvsem odrasli, zato jih prosimo, da odpadke ločujejo in odvržejo v prave koše.

Simona Ogulin

očiščevalna 126  očiščevalna 134