Grad Rajhenburg in KD Krško - 1. razred

V torek, 13. 11. 2018, smo z učenci 1.razreda preživeli dopoldne na gradu Rajhenburg. Iskali smo skriti zaklad – zlatnike, srebrnike in bronaste kovance. Ni bilo preprosto, vendar nam je s skupnimi močmi uspelo odgovoriti tudi na zastavljena vprašanja, uspešno pa smo se pomerili še v različnih izzivih. Med raziskovanjem smo dodobra spoznali grajske prostore in si ob koncu poleg polnega mošnjička prislužili plaketo, da smo dobri poznavalci gradu Rajhenburg.

Polni vtisov smo se odpeljali še do Kulturnega doma Krško in si ogledali predstavo Brundagrrrom. Medved Milko, odličen čebelar, ni znal izgovoriti črke R. Deklica Živa, skoraj vedno pogumna, pa se je bala teme. Sta pomagala drug drugemu? Sta. Saj sta ugotovila, da »ko se iz nasprotnikov spremenimo v prijatelje, je vendar mogoče skoraj vse. S ščepcem prave čarobne besede pa čisto vse.«

Fotografije si lahko ogledate v fotogaleriji.

Darja Gibičar

Več sladkorja je manj zdravja

Ali veste, koliko sladkorja popijete v raznih pijačah? Ne? Potem pridite pred razreda drugošolcev, kjer si lahko ogledate razstavo, koliko sladkorja vsebujejo različne pijače. Drugošolci so raziskovali, koliko sladkorja je v pijačah, po katerih zelo radi posegamo. Izbrane pijače in vsebnost sladkorja v njih so pritrdili na desko in pred razredom pripravili razstavo. Ta dan pa so spekli tudi pirin kruh in pripravili zdrave namaze iz skute, kisle smetane, različnih semen in zelišč, kar so z veseljem tudi pojedli.

Predvsem pa smo s tehniškim dnem opozorili, kaj lahko sami naredimo za zdrav način življenja.

Polona Zoran Perko