Vabilo na ekodan

Spoštovani starši!

V soboto, 13. 10. 2018, bomo imeli ekodan. Z dejavnostim bomo začeli ob 7.30. Ob 10.15 se bodo v razredih pridružile tudi babice in dedki. Delavnice bodo trajale do 12.00, nato bo otvoritev ekotržnice, na katero ste vljudno vabljeni tudi starši. Za ponujene izdelke boste lahko namenili prostovoljne prispevke. Denar bo namenjen šolskemu skladu.

Avtobusi bodo zjutraj vozili po običajnem voznem redu, domov le po 5. šolski uri. Za Šrango bo dohod ob 13. uri. Ta dan ne bo jutranjega varstva, podaljšanega bivanja in kosila.

Eko dan je namenjen dejavnostim povezanim z zdravim življenjem in odgovornim odnosom do okolja. Kot ekošola so naša prizadevanja usmerjena tudi v bolj ekološko ravnanje na šoli, zato smo se odločili, da bomo vsem učencem na ta dan razdelili steklenice za vodo. Za to smo se odločili, ker številne raziskave potrjujejo, da je sveža pitna voda bolj zdrava od vode v plastenkah. Poleg tega je naš cilj zmanjšanje plastične embalaže in porabe energije in vode za umivanje skodelic.

Steklenice naj učenci redno prinašajo v šolo, saj so namenjene dnevni uporabi, še posebej pri vseh dnevih dejavnosti. Učenci pri malici ne bodo več dobili plastenke z vodo ali soka, ampak si bodo vodo natočili sami. Namesto tega bo šolska malica obogatena z drugimi živili.

Ta dan bo potekala tudi zbiralna akcija odpadnega papirja, in sicer od 7.00 do 13.00. Papirja se tokrat ne bo tehtalo, ker bo denar od zbranega papirja namenjen šolskemu skladu. Porabili ga bomo za plačilo koncerta Nine Pušlar, ki ga bomo organizirali za vse učence šole pred novoletnimi počitnicami. Papir bomo zbirali še v ponedeljek, 15. 10. 2018, in sicer od 7.00 do 9.00.

V soboto bomo zbirali tudi plastične zamaške, kartuše in baterije.

Podprite nas pri naših prizadevanjih za bolj zdravo življenje in čistejše okolje.

Ravnatelj

Danijel Brezovar